Hayal'de Yaşam

Hayal'de Yaşam

Hayal kız öğrenci yurdu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı özel bir kurumdur. Binamız deprem ve yangın yönetmeliğine uygun şekilde yapılmış ve tasarlanmıştır. Tüm odalarda ve ortak alanlarda aktif yangın söndürme sistemleri bulunmaktadır. Tüm odalarımız da müstakil duş ve tuvalet bulunmaktadır. Kurum olarak güven, saygı ve samimiyete öncelik vererek öğrencilerimizin kendi evlerinde gibi hissetmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz. Projelendirme aşamasında da bu ilkeyi baz alarak ihtiyaçlarını karşılayabilme amacına ulaşmaya çalışılmıştır.

Yurdumuzda öğrencilerimiz için dinlenmek rahatlamak ve ders çalışmak için tüm detaylar düşünüldü. 24 saat açık sessiz ders çalışma alanımız vize dönemlerinde öğrencilerimizin imdadına yetişirken dinlenme odalarımızda ise film izleyip derslerin stresinden uzaklaşabilirler.

Hayal Kız Öğrenci Yurdunda şehir içinde yaşamanın verdiği rahatlıkla sadece yurt içinde değil civar bölgede gereksinim duyulacak yerlere oldukça yakındır. Yurdumuz Sefaköy meydana sadece 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Armoni Park alışveriş merkezine ve Rumeli Hastanesine yürüyerek 2 dakika mesafededir. Sefaköy metrobüs durağına ise yürüyerek 7 dakikada ulaşabilirsiniz. Tüm yıl boyunca yurdumuzda shuttle hizmeti vermekteyiz. Sabah ve akşam metrobüse düzenli olarak servisimiz kalkacaktır. Bunun yanında yoğunluk durumuna göre okullara belli saatlerde servislerimiz olması planlanmaktadır.

Yakınımızdaki üniversiteler: İstanbul Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Sabahattin Zaim Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Gelişim Üniversitesi.